Dotační program Nová zelená úsporám znovu otevřen s 1,1miliarky Kč

  •  
  •  

Je to pozitivní zpráva. Dotace na zateplení rodinných domů pokračují. Od 1.4.2015 můžete podat žádost a zateplení domu s dotací začít realizovat. Administrativa a proces čerpání peněz bude jednodušší a rychlejší.

 

Momentálně se seznamujeme s novými mírnějšími podmínkami a začínáme zpracovávat první předvýpočty.

Všem rádi poskytneme čerstvé informace a poradíme, jak o dotace žádat a co je třeba zařídit.

 

Krátká citace článku s vyjádřením ministra životního prostředí:

V programu Nová zelená úsporám (NZÚ) bude letos k dispozici 1,1 miliardy korun. Dotace na energetické úspory, zateplení a renovace jsou určeny pro majitele rodinných domů v celé republice a obyvatele bytových domů v Praze. Program bude spuštěn 1. dubna. O tom, kolik půjde na bytové domy, se podle něj ještě jedná.

"Předběžně počítáme pro bytovky s maximálně půl miliardou korun, zbytek by připadl na rodinné domy," uvedl ministr.

 

Zjednodušení procesu vyřízení dotace a následné realizace se týká těchto témat:

Fond bude podle Brabce i letos pokračovat v trendu co nejmenší byrokratické zátěže. Slibuje rychlé vyřízení dokumentů jak na zpracování žádosti, tak i vyplacení dotace v řádech několika týdnů.

 

Zateplení rodinného domu bude moct oproti minulosti provést jakákoli firma, kterou si majitel vybere. Přestane být i závazný seznam dodavatelských firem a doporučených materiálů a výrobků. Oba budou pouze inspirativní.

 

Rozšíří se možnost výběru při zadávání posudku, které budou moci kromě energetických auditorů vypracovávat i energetičtí specialisté, jichž je více.

 

Se zásadní změnou se podle ministerstva počítá také v zateplení čili podpoře A. Nově bude možné v rámci zateplení získat dotaci také jen na dílčí části, to znamená třeba na výměnu oken nebo střechy.

 

Dotace by tak mohli dostat i ti, kteří nemají zrovna dost peněz, ale chtějí alespoň částečně investovat do úspor energie. 

 

Více informací, jak žádat a čerpat dotační finanční prostředky na zateplení domu najdete na www.zateplenisdotaci.cz

 

Budu se těšit na Vaše dotazy a komentáře. Roman Studený, odborný konzultant