Na co si dát pozor při zateplení šedým polystyrenem

  •  
  •  

Pravidla montáže zateplovacího systému z šedého polystyrenu:

Veškeré informace a pravidla montáže najdete ve zpracovaném E-booku, kde jsem vše rozebral a podrobně vysvětlil.

E-BOOK PRAVIDLA MONTÁŽE - ZDE

 

Co je to šedý polystyren?

Jedná se o klasický fasádní polystyren EPS70F s tím, že obsahuje příměs grafitu, známého jako uhlík. Grafit je materiál, který má vysokou odolnost vůči vysokým teplotám a to znamená v případě použití v tepelné izolaci Styrotherm PLUS 70, Baumit STAR Therm, izolační desky TWINNER, Baumit Open Reflect, jako součásti zvýšení účinku tepelné izolace s obsahem uhlíku (grafitu). Bod tání Grafitu je 3 tis.°C, tato vysoká tepelná odolnost je využívána i v jiných odvětvích vyžadující odolnost vůči žáru, kde vysokou teplotu Grafit snadno snese.

 


 

Proto napadlo výrobce tepelných izolací použít Grafit do polystyrenu dnes známého jako Styrotherm PLUS 70, Baumit STAR Therm, izolační desky TWINNER, Baumit Open Reflect, jako příměs a tím poměrně hodně vylepšil tepelně izolační schopnosti a účinky fasádního polystyrenu.

Deklarovaný součinitel tepelné vodivosti šedého EPS λ = 0,032 W.m-1.K-1 je o cca 20 % nižší, než hodnota bílého EPS 70 F, kde λ = 0,039 W.m-1.K-1. Díky těmto lepším tepelněizolačním vlastnostem je při zachování stejného tepelného odporu možné aplikovat o 20 % tenčí izolant. Kde byla projektována tloušťka izolantu 10 cm, bude nyní stačit 8 cm. A zachováte-li původní tloušťku navrženého izolantu, získáte o 20 % lepší tepelněizolační vlastnosti systému. Ještě váháte šedý polystyren použít?

 

Hezký den, Studený Roman - technický konzultant