Jak na zateplení fasády s obkladem cihelný pásek nebo kamenným obkladem

  •  
  •  

V dnešní době se stále více stavebníků vrací k přírodním materiálům a touží po rustikálním přírodním vzhledu domu.

U fasád se jedná o dřevěné obklady, kamenné obklady nebo obklady z lícového cihelného pásku. Popřípadě o imitace, které připomínají přírodní materiály.

 

Jaké postupy a materiály zvolit, aby bylo docíleno vysněného přírodního vzhledu domu a vše na fasádě dobře drželo?

 

Do naší nabídky internetového obchodu jsem v lednu přidal  kategorii FASÁDNÍ OBKLADY.


Důvodem byla poptávka po informacích a produktech a nejčastější otázka Vás zákazníků "Jak to mám udělat a co mám použít, čím to nalepit, jak to zakotvit atd..."

 

Řešení je na světě a není to složité, prosím tedy čtěte dále.

 

 

 

Zateplujete-li nebo hodláte-li zateplit fasádu svého domu a uvažujete o následném kamenném obkladu nebo obkladu z lícových cihelných pásků, měli by jste vědět tyto níže uvedené základní informace:

 

1, vhodný tepelný izolant je fasádní polystyren EPS100F nebo Perimetr SD a v případě fasádní vaty je to lamela s kolmou orientací vláken. Důvodem je větší pevnost a tuhost EPS desek, které vytvoří stabilnější podklad pod následný obklad. U vaty LAMEL je to větší nosnost kolmě orientovaných vláken oproti deskám s podélnou orientací vláken !!! ty nesmíte použít !!!.

 

2, důležité je dopředu znát, jaký typ obkladu budete používat a jakou má plošnou hmotnost na m2. Ideální jsou obklady do 50kg/m2. Lze použít i obklady do 100kg/m2.

Proč je důležité znát plošnou hmotnost obkladů? Pro návrh kotevního plánu. Nalepený izolant se musí perfektně zakotvit po nalepení a hlavně přes provedenou výztužnou armovací vrstvu.

Doporučuji naši nabídku cihelných obkladových pásků a umělý obkladový kámen ChealseaSTONE

 

3, pro zakotvení tepelné izolace doporučuji talířové hmoždinky s kovovým šroubovacím trnem (lze i s narážecí kovovým šroubem). Počet kotev pro zakotvení po nalepená izolantu je 4-6ks/m2, po zaarmování přes perlinku 4-6Ks/m2 dle hmotnosti obkladu.  

 Ejot                 Kolener  

 

4, u armovací tkaniny je předepsaná tkanina s plošnou hmotností 314g/m2. Ta vytvoří pevný podklad (armovací vrstvu) pro následné nalepení obkladu. Doporučuji Vertex R267.

 

5, obklady doporučuji lepit pouze certifikovanými lepidly a hlavně na nich nešetřit. To samé platí o spárovacích hmotách.

My nabízíme českou špičku lepidla a spárovací hmoty Quick MIX.

 

6, měli by jste ideálně použít certifikovanou materiálovou skladbu zateplení. Na odkazech níže najdete doporučené skladby a montážní postupy.

Zateplení fasády polystyrenem s obkladem celá skladba

 

 

 

Zateplení fasády vatou s obkladem celá skladba

  

 

 

Kategorii fasádních obkladů a dalších nezbytných materiálů najdete na odkaze v obrázku níže.

 

 

 

Věřím, že Vám článek pomůže. Hezký a úspěšný den. Roman