Nová technologie DOUBLE DRY - Suchá a čistá fasáda

  •  
  •  

Nová technologie DOUBLE DRY - Suchá a čistá fasáda 

 

Výrobce fasádních omítek Ceresit připravil v letošním roce řadu novinek a inovativních řešení. Tou první bylo rozšíření barevné škály COLOURS of NATURE pro fasádní pastovité omítky a nátěry. O tom píšeme v tomto článku ZDE

Další novinkou je nová technologie DOUBLE DRY. 

 

Nová generace silikonových a silikon-silikátových omítek Ceresit obsahuje novou technologii Double Dry, u nichž na první pohled zaujmou vylepšené parametry hydrofobnosti a paropropustnosti.

Jak už název nové technologie napovídá, u všech inovovaných omítek se díky ní objevuje „dvojitý efekt“ suché fasády – tedy velmi nízká savost (třída W3) a současně vysoká propustnost vodní páry (V1).  Vysokou hydrofobnost, tedy nízkou savost vody, nejlépe charakterizují kapky vody, které se nevsakují do struktury omítky, ale které vytvářejí perličky na jejím povrchu a takto stékají dolů po omítce. Nová technologie přináší i jednoduché odpařování vlhkosti, které je výsledkem kondenzace vodní páry na povrchu. Hustá struktura omítky je vodoodpudivá, ale vysoce paropropustná. Voda a vlhkost z fasády rychle a jednoduše vyschne.

  

Velmi nízká savost a vysoká propustnost vodní páry u nové generace silikonových omítek Ceresit zásadně ovlivňují chování fasády. Fasáda snadno neprovlhne a po dešti její vnější povrch velmi rychle vyschne. Výrazně zhoršené jsou podmínky pro vznik nepřátel fasády – řas a plísní. Vlhkost a špína to mají také mimořádně ztížené, nová generace silikonových omítek má zvýšenou odolnost proti zašpinění a je samočistící – špína je jednoduše smyta vodou. Zvýšená je také odolnost proti mechanickému namáhání a vzniku trhlin. Nová generace zkrátka udrží fasádu čistější a odolnější po delší dobu.

Nově vylepšené Silikonové a Silikon-silikátové omítky s technologii DOUBLE DRY nalezne v naší nabídce  

 

Silikonová omítka CT 74 Hlazená 

 

Silikonová omítka CT 75 Rýhovaná

 

 

Silikon-silikátová omítka CT 174 Hlazená 

 

Silikon-silikátová omítka CT 175 Rýhovaná